mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
 1. Przeżywamy Odpust Parafialny ku czci naszego patrona św. Mikołaja Bpa. Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie patrona parafii św. Mikołaja Biskupa w Papowie Toruńskim.
  W dniu 3 grudnia 2023 r. licząca ponad 700 lat nasza Parafia dostąpiła zaszczytu wprowadzenia i zainstalowania otrzymanych w darze relikwii I stopnia naszego patrona św. Mikołaja Biskupa. Do tego wydarzenia mogło dojść dzięki przychylności ks. Kardynała Kazimierza Nycza - Metropolity Warszawskiego oraz szczodrobliwości sióstr Wizytek oraz dzięki szczególnej trosce s. Natanaeli Błażejczyk naszej parafianki. Od tej pory św. Mikołaj Biskup, w znaku relikwii, w rzeczywisty sposób przebywa i patronuje naszej świątyni i parafii.
 2. Jednocześnie zapraszamy na rekolekcje, które są renowacją Misji Świętych. Nauki rekolekcyjne do środy 6 grudnia na każdej Mszy św. w Łysomicach i Papowie Toruńskim, głosi Misjonarz Świętej Rodziny o. Joachim Leszczyna. Wszystkie ofiary zebrane w trakcie rekolekcji przeznaczone są dla Misjonarzy Świętej Rodziny i ich dzieła apostolskie.
 3. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższy poniedziałek w godz. 15.00 -16.30.
 4. W I poniedziałek miesiąca zapraszamy po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy mężczyzn na różaniec a po różańcu spotkanie formacyjne w plebanii.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe i chętnych do pakowania prezentów dla św. Mikołaja.
 6. W najbliższą sobotę zapraszamy mężczyzn na dzień skupienia od godz. 10.00 do 15.30. W tym czasie mężczyźni trwać będą na wspólnej modlitwie, na słuchaniu katechezy uczestnictwie w Eucharystii. Na zakończenie odmówią koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 7. Za tydzień w niedzielę 10 grudnia o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 8. W niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się dziękczynienie i poświęcenie wozu strażackiego – Drabiny jednostki OSP Papowo Toruńskie.
 9. Od I niedzieli adwentu zapraszamy dzieci i dorosłych na roraty w Łysomicach o godz. 17.00 i w Papowie Toruńskim o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku.
 10. W dniu 6 grudnia zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 18.00 w Papowie Toruńskim i na spotkanie ze św. Mikołajem, który wręczać będzie wszystkim prezenty.
 11. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: P. Bożenie Foth, Zoili Dembek, Justynie i Patrycji Dalętka. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Państwu Tylus z Papowa Toruńskiego.
 13. Tradycyjnie do domów naszych parafian trafiają Opłatki Wigilijne w folderach zawierającym obrzęd wigilijny, życzenia duszpasterzy oraz informacje o funkcjonowaniu parafii i o możliwości wsparcia dobroczynności. W tym roku opłatki trafią za pośrednictwem waszych sąsiadów, którzy od numeru domu 1 narastająco będą przekazywać sobie nawzajem - swoim sąsiadom, foldery z opłatkami, tak aby nikomu nie zabrakło opłatka na wigilijnym stole. W ten sposób powstanie swoistego rodzaju łańcuszek opłatkowy, który będzie doskonałą okazja do zaangażowania dzieci i dorosłych w odwiedziny sąsiedzkie.
 14. W niedzielę 10 grudnia w Galerii Spotkań w Łysomicach, odbędzie się kiermasz wypieków i domowych przetworów na rzecz małego Tymoteusza Matuszewskiego, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Dziękuję wszystkim za dotychczas okazaną pomoc Tymoteuszowi.  
 15. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 16. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 1. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższy poniedziałek w godz. 15.00 -16.30.
 2. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe.
 3. W I Piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00 w Łysomicach i od godz. 17.00 w Papowie Toruńskim
 4. W I sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
 5. Od najbliższej soboty 2 grudnia do środy 6 grudnia przeżywać będziemy rekolekcje, które są renowacją naszych Misji Świętych, które przeżyliśmy rok temu. Nauki rekolekcyjne, na każdej Mszy św. w Łysomicach i Papowie Toruńskim, wygłosi Misjonarz Świętej Rodziny o. Joachim Leszczyna, począwszy od najbliższej soboty do środy włącznie.
 6. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Odpust Parafialny ku czci naszego patrona św. Mikołaja Bpa., z główna Msza św. odpustowa tzw. Sumą o godz. 12.00.
 7. Od I niedzieli adwentu zapraszamy dzieci i dorosłych na roraty w Łysomicach o godz. 17.00 i w Papowie Toruńskim o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku.
 8. W dniu 6 grudnia zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 18.00 w Papowie Toruńskim i na spotkanie ze św. Mikołajem, który wręczać będzie wszystkim prezenty.
 9. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: P. Violetcie Dobosz z rodziną. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Katarzynie i Tomaszowi Czajkowskim z Łysomic, Danucie i Januszowi Tołkanowicz z Papowa Toruńskiego.
 11. Tradycyjnie do domów naszych parafian trafiają Opłatki Wigilijne w folderach zawierającym obrzęd wigilijny, życzenia duszpasterzy oraz informacje o funkcjonowaniu parafii i o możliwości wsparcia dobroczynności. W tym roku opłatki trafią za pośrednictwem waszych sąsiadów, którzy od numeru domu 1 narastająco będą przekazywać sobie nawzajem - swoim sąsiadom, foldery z opłatkami, tak aby nikomu nie zabrakło opłatka na wigilijnym stole. W ten sposób powstanie swoistego rodzaju łańcuszek opłatkowy, który będzie doskonałą okazja do zaangażowania dzieci i dorosłych w odwiedziny sąsiedzkie.
 12. W czwartek 30 listopada o godz. 17.30 w Łysomicach w Galerii Spotkań w Łysomicach, odbędzie się wydarzenie charytatywne na rzecz małego Tymoteusza Matuszewskiego, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. W programie występ ABS Artur Barciś oraz koncert zespołu „Nadziani Bluesem”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 13. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 14. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem Tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 1. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższy poniedziałek w godz. 15.00 -16.30.
 2. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego.
 3. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: P. Bożenie Frelik z rodziną. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym. Zakończyły się prace nad dachem prezbiterium i zakrystii oraz konserwacja więźby wewnętrznej oraz prace nad maswerkami i ołtarzem południowym, wrócił również obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W dniu dzisiejszym odbywa się zbiórka do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii.
 6. Tradycyjnie do domów naszych parafian trafią Opłatki Wigilijne w folderach zawierającym obrzęd wigilijny, życzenia duszpasterzy oraz informacje o funkcjonowaniu parafii i o możliwości wsparcia dobroczynności. W tym roku opłatki trafią za pośrednictwem waszych sąsiadów, którzy od numeru 1 narastająco będą przekazywać sobie nawzajem - swoim sąsiadom, foldery tak aby nikomu nie zabrakło opłatka na wigilijnym stole. W ten sposób powstanie swoistego rodzaju łańcuszek opłatkowy, który będzie doskonałą okazja do zaangażowania dzieci i dorosłych w odwiedziny sąsiedzkie.
 7. W sobotę 25 listopada w Galerii Spotkań w Łysomicach o godz. 16.00 odbędzie się „Dzień seniora”. W programie koncert muzyki filmowej oraz zabawa przy kawie i herbacie. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 8. W czwartek 30 listopada o godz. 17.30 w Łysomicach w Galerii Spotkań w Łysomicach, odbędzie się wydarzenie charytatywne na rzecz małego Tymoteusza Matuszewskiego, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. W programie występ ABS Artur Barciś oraz koncert zespołu „Nadziani Bluesem”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wejściówką są cegiełki jako wsparcie dla Tymoteusza, które można nabyć u Pani Agnieszki Jankierskiej-Wojda w USC Łysomice w kwocie 40 zł.
 9. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 1. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższy poniedziałek w godz. 15.00 -16.30.
 2. Dzisiaj w niedzielę 12 listopada na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania rok II.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży oazowej.
 4. W najbliższą sobotę od godz. 8.00 akolici przyniosą naszym chorym komunię świętą.
 5. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy kobiety na spotkanie wspólnoty Magnificat.
 6. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Rodzina P. Talkowskich. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym.
 8. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na cele charytatywne w naszej parafii i spotkanie Kapituły Dobroczynnej po wieczornej Mszy św.
 9. W czwartek 30 listopada o godz. 17.30 w Łysomicach w Galerii Spotkań w Łysomicach, naprzeciwko kaplicy, odbędzie się wydarzenie charytatywne na rzecz małego Tymoteusza Matuszewskiego, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. W programie występ ABS Artur Barciś oraz koncert zespołu „Nadziani Bluesem”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wejściówką są cegiełki jako wsparcie dla Tymoteusza, które można nabyć u Pani Agnieszki Jankierskiej-Wojda w kwocie 40 zł.
 10. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 11. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 1. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższy poniedziałek w godz. 15.00 -16.30.
 2. Dzisiaj w niedzielę 5 listopada na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich mężczyzn na różaniec prowadzony przez Męski Pluton Różańca.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież na spotkanie Oazy.
 5. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 6. Do 9 listopada w trakcie Oktawy Wszystkich Świętych, nawiedzając cmentarz możemy uzyskać „Odpust Zupełny” za zmarłych pod zwykłymi warunkami tzn.: znajdowanie się w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz, wyznając Wiarę i modląc się za zmarłych oraz w intencjach, które poleca nam Ojciec Święty.
 7. W dniu 11 listopada w najbliższą sobotę w Narodowe Święto Niepodległości, Msze św. odprawiać będziemy o godz. 7.30, 10.30 (Ł), 12.00. Szczególnie zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00. Obecność swoją potwierdził Związek Strzelecki im. Józefa Piłsudskiego i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Papowa Toruńskiego. Wspólnie będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. W tym dniu nie będzie wieczornych Mszy św.
 8. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania - rok II.
 9. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym.
 11. W czwartek 30 listopada o godz. 17.30 w Łysomicach w Galerii Spotkań w Łysomicach, naprzeciwko kaplicy, odbędzie się wydarzenie kulturalne wraz z koncertem i zbiórką charytatywną na rzecz małego Tymoteusza Matuszewskiego, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. W programie występ aktora Artura Barcisia oraz koncert zespołu „Nadziani Bluesem”
 12. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem Tygodnika "Niedziela", ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
Strona 1 z 97