mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30

Chórek dziecięcy

Chórek

Chórek dziecięcy powstały przy Przedszkolu Pod Klonowym Listkiem od 2010 r. ubogaca Msze Święte w łysomickiej kaplicy oraz szczególne uroczystości. Inicjatorami powstania chórku byli rodzice, którzy widząc jak chętnie ich pociechy śpiewają o każdej porze dnia, a niektóre również w nocy, zdecydowali się wykorzystać ten potencjał dla upiększenia modlitwy. Na początku kilkuosobowa grupka maluchów poprzez zabawę uczyła się piosenek religijnych (głównie kolęd) i ćwiczyła głosy. Opanowanie materiału nie sprawiało im większego problemu a przyłączające się do grupy kolejne dzieci ubarwiały i potęgowały głos chórku.
 
Praca nad warsztatem wokalnym i wzbogacanie śpiewu dopasowaną do głosów i możliwości dzieci oprawą muzyczną to ciężka praca, ale daje wielką satysfakcję. Nie ma nic piękniejszego niż widok dziecka podśpiewującego sobie jakąś pieśń w trakcie zabawy w domu czy na podwórku – dla samej radości ze śpiewania.
 
Praca na próbach to też świetna zabawa. W tajniki śpiewu dzieci wprowadza jedna z mam - Ula Talkowska - notabene obdarzona wspaniałym głosem.
 
Nad całością czuwa główna pomysłodawczyni, „spiritus movens” chórku – Zoila Gaulin-Dembek

W kilkuletnim okresie działalności chórek nagrał dwie płyty „Małe są nasze słowa” oraz „Kolędy”.
 
Obecnie grupa liczy ponad 25-ro dzieci w wieku od 4-14 lat. Wszystkie tworzą w tej chwili wielką rodzinę a wspólne śpiewanie umacnia już istniejące więzi między dziećmi.
 
Każde dziecko posiada ogromny potencjał i potrzebuje inspiracji dla działania. Cieszymy się, że nasze śpiewanie przynosi widoczne efekty w zakresie ubogacania dzieci i Mszy Świętej.
 
Zespół tworzą:
Urszula Talkowska – prowadzenie zespołu, opieka nad dziećmi
Denis Dembek – gitara akustyczna, gitara basowa
Michał Gajur – instrumenty perkusyjne
Wojtek Kafka – gitara akustyczna
Janusz Lewandowski – skrzypce, edukacja muzyczna
Maciej Stawinoga – instrumenty klawiszowe
Piotr Załuski – gitara akustyczna, ukulele

Czekamy z radością na kolejne dzieci chcące przyłączyć się do naszej śpiewającej wspólnoty.
Przypominamy - próby chórku odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9.30 w Przedszkolu pod Klonowym Listkiem w Łysomicach przy ul. Łąkowej 15.

Zapraszamy wszystkich naszych parafian, zwłaszcza rodziny z dziećmi do uczestnictwa w Mszach Św. z udziałem chórku w każdą niedzielę o godz. 10 30.