mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Gru 10, 2022

Ogłoszenia Parafialne 11.12.2022 – III Niedziela Adwentu

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. Dziękuję parafianom Kazimierze Lenczewskiej, Żanecie Czopek, Krystynie Kucal, Wioletcie Wilczyńskiej, Aleksadrze Pawlikowskiej oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 3. We wtorek i w piątek o godz. 19.00 spotkanie kręgów Domowego Kościoła
 4. W najbliższą sobotę 17 grudnia odbędzie się spowiedź w naszej parafii porzy udziale zaproszonych księży, w Papowie Toruńskim od 9.00-10.00 i wieczorem w Łysomicach od 16.00 do 17.00 a w Papowie Toruńskim od 17.00-18.00.
 5. W najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty „Magnificat”
 6. Za tydzień w niedzielę spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania rok II na Mszy św. o godz. 12.00.
 7. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na cele dobroczynne oraz spotkanie Kapituły Dobroczynnej po wieczornej Mszy św.
 8. Opłatki wigilijne trafiły już do wszystkich domów naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przekazywane ofiary na konto bankowe Kapituły Dobroczynnej. Wpłacane środki przeznaczone są na działalność dobroczynną w naszej parafii.
 9. Na stronie i gablocie umieściliśmy program Wizyty Duszpasterskiej – tzw. kolędy w domach parafian. Kolędowanie odbędzie się w sposób tradycyjny. Będzie to czas na rozmowy na temat wiary i przynależności do Chrystusa i Kościoła.
 10. W czasie kolędowania przeprowadzony zostanie spis wszystkich deklarujących się jako członków naszej wspólnoty parafialnej i odnowienie kartotek parafialnych. W tym celu przed przybyciem duszpasterzy na kolędę trzeba będzie wypełnić ankietę i oddać ja w czasie kolędy księdzu. Wzór ankiety będzie dostępny w formie papierowej w kościele oraz elektronicznej na stronie parafialnej po to aby ją sobie wydrukować i wypełnić.
 11. W dniach od 9-17 czerwca 2023 roku planowana jest 9 dniowa autokarowa pielgrzymka do Medjugorie. Program oraz zapisy dostępne są w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.
 12. Na wyjściach z kościoła zostały zawieszone kotary termiczne, które mają chronić kościół przed utratą ciepła. Nadal prosimy uprzejmie o staranne zamykanie drzwi kościoła w czasie wchodzenia i wychodzenia z kościoła.
 13. Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Na dzień dzisiejszy do pokrycia tegorocznych kosztów inwestycji pozostało 9 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Państwu Iwonie i Jackowi Karolewskim z Papowa Toruńskiego.
 14. Dziękuję mężczyznom za pomoc w usunięciu krawężników z głównej ścieżki cmentarza. Pozwoli nam to zmienić lokalizację oraz sposób wywozu śmieci z cmentarza. Zakupiliśmy duży śmietnik KP7 z drzwiczkami za kwotę 8856 zł. który służyć będzie na wymianę. Zostanie ustawiony na końcu głównej alejki w głębi cmentarza. Dziękuję za sobotnią pomoc w tych pracach: Sławomirowi Zającowi, Władysławowi Miąskowskiemu, Łukaszowi Błaszkiewiczowi, Danielowi Zalewskiemu, Markowi Komuda, Irkowi Rybadzkiemu.
 15. Siostry z Karmelu w Łasinie przysłały kalendarze na rok 2023. Polecam je waszej ofiarności.
 16. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”, który wzbogacony jest o pismo „Bliżej życia wiary”.
756 Ostatnio zmieniany niedziela, 11 grudzień 2022 14:28

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00